Cestování bez bariér

Kategorie: EVROPA, Ubytování

Apartmány Kasapakis (Kréta-Analipsi)

Apartmány Kasapakis (Kréta-Analipsi)

Zpět na článek

Apartmány Kasapakis

(mapa umístění zde)

Ubytování se nachází u moře v letovisku Analipsi a skládá se ze šesti domů. V každém domě jsou čtyři apartmánky a to dva v přízemí a dva v patře, kam vede úzké schodiště (okolo 20 – 30 schodů). K domům vede dlážděná cesta s nájezdy (vhodná pro jízdu na vozíčku nebo s dětským kočárkem). Vstup do apartmánu je opatřen 80 cm širokými dveřmi. Velikost apartmánů je opravdu malá. Obzvlášť co se týče sprchového koutu, kam se nevejde pomalu ani normální člověk. Pro vozíčkáře s 60 cm širokým vozíčkem je to menší boj, ale na přespání a rekreaci u moře to bohatě stačí. Celý apartmán si můžete detailněji prohlédnout na námi pořízených fotografiích a videu.

(Do destinace jsme dorazili okolo jedenácté hodiny autobusem cestovní kanceláře, ten bohužel nebyl bezbariérový). Před odletem jsme byli cestovní kanceláří informováni, že naše pokoje budou po příletu do destinace k dispozici až okolo 14:00 hod., ale že někdy bývají k dispozici i o něco dříve. Jak to tak bývá, v našem případě to bylo na minutu přesně Smějící se Ale co, byli jsme na dovolené, takže nebylo kam spěchat :-) )

Co se týče výbavy, tak v našem případě se jednalo o dvojlůžkovou postel, malou ledničku s mrazákem, TV, jedno plotýnkový el. vařič a balkon (šíře dveří 80 cm s prahem okolo 8 cm). Za příplatek 6 euro/den je k dispozici klimatizace, ale v pohodě jsme to zvládli i bez ní. Elektrické zásuvky byly stejné jako v ČR, není tedy zapotřebí žádných redukcí. Běžně se na toaletě sejdete se zákazem házení toaletního papíru do záchodu. Důvodem je úzké odpadní potrubí, které se snadno ucpe. Z tohoto důvodu je u každé toalety koš na použitý papír, který je pravidelně vynášen.

V areálu Kasapakis je bazén vhodný i pro malé děti. Samozřejmostí jsou zde lehátka se slunečníky. Pohodovou a klidnou atmosféru zde bohužel narušuje hlasitá hudba. Naštěstí dům, v němž byl náš apartmán, se nacházel v zadní části areálu, a tak jsme byli ušetřeni hluku z dunivé hudby. Samotný vstup do areálu je z ulice opatřen širokým prudším nájezdem. Z místní restaurace je výhled na otevřené moře. Snídaně jsou podávány formou skromného bufetu s kávou, čajem a džusem. V rámci možností je snídaně dostačující. Jednou jsme si zde objednali i teplé jídlo, které bylo dobré. Nicméně v okolí najde bezpočet restaurací s větší a zajímavější nabídkou.

I přes výše zmiňovanou stísněnost apartmánů jsme byli s ubytováním spokojeni. Jediné, co bychom ubytovacímu středisku kromě stísněných toalet se sprchou vyčetli, byla ne příliš velká péče o vybavení pokojů. V našem případě jsme měli pokoj č. 52, kde po celou dobu nefungovalo osvětlení digestoře, výkonnost jedno-plotýnkového vařiče byla tak malá, že nebyl schopen udržet vroucí vodu v 5 l hrnci. Na to navazovalo tragické vybavení kuchyně, kde chyběl nůž, prkénko a vařečka. Jediné světlo v koupelně mělo na víc ulomenou žárovku, která se nejdříve musela zatlačit do objímky, aby se rozsvítila Usmívající se.

Celý komplex bychom hodnotili na Smějící seSmějící seSmějící se.

 

Celkové shrnutí:

+ poloha hotelu u moře

+ poměrně bezbariérový na řecké poměry (pro vozíky o max. šíře 60 cm)

+ klidnější lokalita (především zadní apartmány)

+ bazén s lehátky

 

- nedostatečné vybavení kuchyně (v případě, že si chcete vařit)

- prostorově úsporná koupelna s toaletou

- hlučnější prostředí v okolí bazénu (hlasitá hudba)

 

Pokoj č. 52, chodba Pokoj č. 52, postel a kuchyňský kout

Pokoj č. 52, balkon Pokoj č. 52, toaleta a sprcha