Cestování bez bariér

Kategorie: EVROPA, Ubytování

Bed and Breakfast Vijecnica - Sarajevo

Bed and Breakfast Vijecnica - Sarajevo

Zpět na článek                         Bed and Breakfast Vijecnica        (mapa umístění hotelu)

 

Malé skromné ubytování ležící na okraji historického centra. Velkým bonusem ubikace je jeho poloha, a to hnedka vedle radnice.

Radnice v SarajevuChvilku jsme ubytování hledali. Stačilo jenom u radnice neposlouchat navigaci a jet pořád rovně a po levé straně na nás vykoukla malá vilka se světelnou cedulí. Tak, jak je ubikace malá, tak i parkovacích míst je tu poskromnu. Nám se tu povedlo zabrat jedno parkovací místo přímo před hlavním vchodem. Ihned nás velmi přátelsky uvítal recepční, pomohl s našimi zavazadly a ubytoval v pokoji přímo vedle recepce.

Bed and Breakfast Vijecnica, Sarajevo Bed and Breakfast Vijecnica, Sarajevo

Skromnému maličkému domečku odpovídala velikost našeho pokojíku. Ten byl opravdu malý, takže jsme si museli předem stanovit jízdní řád při přesunu z jednoho konce pokoje na druhý. Pokojík byl vybaven svým sociálním zařízením se sprchovým koutem, ve kterém k naší smůle nesvítilo světlo. Sprchový kout byl navíc dost těsný, takže jsme měli pocit, že se spíš sprchujeme v katakombě než ve sprcháči. Madla se sprchovací židličkou zde bohužel nebyly a při vlezu jsme museli překonat jeden větší schod. Vybavení pokoje bylo složené ze šatní skříně, LCD televizoru, klimatizace a manželské postele. Wi-fi připojení k internetu bylo zdarma. Co se týče snídaně, tak tu jsme z naší strany brali jako dostačující. Podával se čerstvý džus, káva, čaj, pečivo se sýrem a salámem a vždy bylo k mání i něco sladkého. Nasnídat se bylo možné přímo na recepci anebo venku ve venkovním posezení. Recepční nám vždy a ochotně poradil kam zajít, co a kde se děje zajímavého.

Bed and Breakfast Vijecnica, Sarajevo Bed and Breakfast Vijecnica, Sarajevo

Bed and Breakfast Vijecnica, Sarajevo Bed and Breakfast Vijecnica, Sarajevo

S ubytováním jsme byli velmi spokojení, a to hlavně díky jeho poloze, která je perfektním počátečním bodem k započetí prohlídky Sarajeva. A vstřícný přístup zaměstnanců v nás kladný požitek z ubytování jenom umocňoval. Díky těmto aspektům nám vůbec nevadil stísněný pokoj se strohým vybavením. Pro cestovatele je takovéto ubytování bohatě dostačující. Pro vozíčkáře se širším vozíčkem než 65 cm bohužel ne. Hodnotili bychom jejSmějící seSmějící seSmějící se+ z pěti

 

+ poloha (přímo v centru u radnice), příjemné prostředí, poměrně klidné prostředí

+ cena, parkování v centru

+ snídaně v ceně

+ vstřícný přístup obsluhy

+ wifi připojení k internetu

 

- stísněné pokojové prostory

- absence pomocných madel na toaletě a ve sprchovém koutě