Cestování bez bariér

Kategorie: ČESKÁ REPUBLIKA, Ubytování

Orea Resort Santon

Orea Resort Santon

Orea Resort Santon                                    Video

Nenápadná a z části zrekonstruovaná dvoupatrová budova hotelu se nachází poblíž Brna u přehrady Bystrc. Před hlavním vstupem je jeden schod, který je opatřen nájezdovou plošinou. Mile nás překvapilo, že se plošiny nacházely snad všude, kde byly schody. Občas byly zbytečně příkré a samotný vozíčkář by po nich byl schopen maximálně sjet, nikoliv však vyjet. Menším paradoxem všech těchto úprav byl fakt, že před vstupem na balkon v pokoji pro vozíčkáře (č. 248), kde je schod okolo 20 cm, žádný nájezd nebyl. Zamračený 

Hotel Area resort Santon Vstup do hotelu Area resort Santon

Tento pokoj se skládal ze dvou místností, které byly propojeny odsunovacími dveřmi (prostor mezi zárubněmi je 100 cm, s odsunutými dveřmi se prostor zmenší na 90 cm). Byl vybaven bezbariérovou toaletou a sprchou bez vaničky (vše s madly). Bohužel u sprchového sedátka někdo nepřemýšlel. Šlo o malé plastové sklopné sedátko, připevněné ke zdi o rozměru 20 x 30 cm. Naštěstí sprchová hadice byla dostatečně dlouhá a dalo se osprchovat na záchodě. Pokoj byl vybaven TV a šatní skříní a disponoval WiFi připojením k internetu. 

V hotelové restauraci se podávají snídaně formou švédských stolů, kde je výběr z teplých, studených či sladkých pokrmů. U večeří je výběr ze dvou druhů polévek, pěti hlavních chodů a dvou dezertů. U polévek a dezertů je vždy jeden druh stálý a druhý denní nabídka (v našem případě byl desert z denní nabídky dva dny stejný a to tiramisu, jako stálý dezert byl výběr ze sorbetů – zmrzlina). U hlavních chodů jsou stálá čtyři jídla a jedna denní nabídka. Při výběru v rámci polopenze si můžete vybrat pouze polévku a hlavní chod, nebo hlavní chod a dezert. V ceně večeře nejsou zahrnuty nápoje.

Vyhlídka z hotelové terasy Area resort Santon

První den jsme si objednali k večeři vepřový bok s jablečným pyré a bramborovou kaší, který je ve stálé nabídce. Toto jídlo bylo velmi chutné a doporučujeme ho. Co se týče druhé večeře, tak ta nás poněkud zklamala. Tentokrát jsme si vybrali z denní nabídky, kde byl nabízen Cheesburger s hranolkami. Při servírování vypadalo jídlo moc dobře a chutně – to bylo ale vše. Maso bylo tvrdé, přesolené a podobalo se uzenému polotovaru, který byl lehce opečen na pánvičce. Na celém jídle byly dobré pouze hranolky - jídlo bychom tedy nedoporučili. Na hotelovou restauraci navazuje velká terasa, ze které je krásný výhled na přehradu Bystrc a okolní krajinu.

Pro hotelové hosty je připraven bazén s wellnessem, skládající se z bylinkové a finské sauny, horké páry a masáží. Ve wellnessovém baru si lze vybrat z fresh nápojů od 25,- Kč a domácích limonád od 55,- Kč (2017). Veškeré útraty za pití se dají naúčtovat na hotelový pokoj a následně vše při odjezdu zaplatit.

Z hotelu se dají uskutečnit výlety k blízké přehradě Bystrc. V případě zajímavých výstav výlet na brněnské výstaviště, které leží cca 10 minut jízdy autem od hotelu. Výlet do Vida Science centra (9 km, www.vida.cz), na Masarykův okruh (10,5 km), k vile Tugendhat (10 km), na zámek Slavkov u Brna (33 km), do Mariánského údolí (22 km) nebo do jeskyně Výpustek (30 km).