Cestování bez bariér

Kategorie: ČESKÁ REPUBLIKA, Ubytování

Tábor - Hotel Dvořák

Tábor - Hotel Dvořák

Hotel Dvořák

O vánočních svátcích jsme se vypravili do Tábora a užili si kousek klidu a pohody v hotelu Dvořák. Areál hotelu se nachází v hradním komplexu a byl vytvořen ze starého hradního pivovaru. Není se tak čemu divit, že hlavní vchod hotelu je na zdejším nádvoří.

Hotel Dvořák

Vjezdová brána k hotelu Dvořák Nádvoří hradu Kotnov
V hotelu vládne velmi klidná a příjemná atmosféra s laskavým a ochotným personálem. K dispozici nám byl bezbariérový pokoj, umístěný v přízemí u recepce s výhledem na nádvoří se standardním vybavením (TV, lednička, klimatizace a Wi-Fi).
Chválíme prostorné sociální zařízení pokoje. Zde totiž někdo na první pohled přemýšlel a vše dotáhnul skoro k dokonalosti. Sprchový kout bez vaničky s vyspádovanou podlahou vybaven pomocnými madly a sprchovou židličkou. Toaleta v dostatečné výšce taktéž s pomocnými madly. To vše oddělené od pokoje odšupovacími 80 cm širokými dveřmi. Jak jsme podotkli, na první pohled dokonalé. Chybička se tu ale bohužel našla. Záchod byl nacpán přímo na umyvadlo. Na první pohled drobný, ale ve skutečnosti zásadní nedostatek, přesun na toaletu byl poněkud náročnější a Míša, ačkoliv není žádný obr, se tam sotva nasoukala.

Bezbariérový pokoj v hotelu Dvořák

Chodba v bezbariérovém pokoji hotelu Dvořák  Bezbariérový pokoj v hotelu Dvořák Předsíň bezbariérového pokoje hotelu Dvořák
Vraťme se ale zpět k hotelu. Pro hosty je tu připravený wellness skládající se ze sauny, bazénu, masáží a pivních lázní. To vše se ukrývá v hotelovém sklepení, kam jsme se pohodlně svezli výtahem.
Krása hotelového sklepení však nese určitou daň a to v omezeném přístupu pro vozíčkáře a možná i pro normálního člověka. Posuďte sami u sauny (foto bohužel nemáme). Vyjít před saunou příkré schodiště o dvaceti schodech je prima rozcvička. Ale sejít je po 3 – 4 procedurách a ještě když přibržďujete vozíček, se nezdá být úplně bezpečné. Nicméně na tuto skutečnost jsme byli upozorněni a s tím jsme do toho také šli.
Přístup k pivním lázním je o něco lepší. Je tu pouze jedna dvoumetrová část, kde je šířka o něco menší než 60 cm a kdo si tu nedá pozor, koleduje si o ukopnutý prst na noze.
Jak taková pivní lázeň probíhá? V klidu a pohodě. Popravdě řečeno jsme očekávali běžný vířivý bazén naplněný vodou a pěnivým mokem. Skutečnost je ale mnohem lepší a zábavnější. Překvapeně jsme tak civěli na dvě dřevěné kádě se zelenkavou vodou obohacenou o pivní kvasinky s chmelem. Prvním naším úkolem bylo vyškrábat se do bublinkové vody a pohodlně se usadit na dřevěnou stoličku. Ale najděte ji v té zakalené vodě. Druhý úkol byl snadný a to natočit si z bezedné pípy výtečné Budějovické pivo :-) Mějte ale na paměti, že z té kádě musíte opět vylézt, tak to se zlatavým mokem nepřežeňte. Po koupeli následuje odpočinková místnost se slámovými lóžemi, kde usnete jako miminka. Celá procedura trvá 2 hodiny a stojí 1.700,- Kč/2 osoby a je to super relax.

Bazén hotelu Dvořák
Mimo pivních lázní se v hotelovém sklepení nachází restaurace. Do ní se vchází prostřednictvím velkého schodiště anebo nákladním výtahem (pouze za asistence personálu). Musíme vyzdvihnout místní kuchyň, která byla naprosto výtečná. Jako například tartar z lososa nebo bezmasý pokrm parmazánové rizoto. Luxusní záležitost – doporučujeme.

Parmazánové rizoto Hotelová restaurace
Díky večeři o třech chodech jsme ochutnali z místní kuchyně i další delikátní pokrmy jako například domácí paštiku, bramborovou kaši s kroupami a pečeným hovězím krkem s mrkví a ředkví a jako dezert čokoládový fondán. Všechny chutě naprosto vyladěné! Chuťové pohárky si pošmákly :-).
Po takovéto večeři jsme se doslova a do písmene odvalili do pokoje a už jen relaxovali. 
Pokud zavítáte do táborského historického centra, zastavte se v místní restauraci a dejte si něco na zub, určitě nebudete litovat.

Domácí paštika 

bramborovou kaši s kroupami a pečeným hovězím krkem s mrkví a ředkví Čokoládový fondán
Co závěrem říci. Velkou předností hotelu je jeho umístění v krásném historickém centru Tábora. Velkou škodou hotelu je, že není plně bezbariérový, ale to už tak v historických budovách v České republice bývá. Jediný výtah vede k wellnessu, který je pro vozíčkáře pouze z části přístupný. Přístupnost restaurace nákladním výtahem také není ideální, na druhou stranu personál byl vždy milý a velmi ochotný, a tak jsme si nepřipadali, že bychom někoho obtěžovali.  My jsme tedy byli z pobytu nadšeni i přes některé nedostatky. Hotel hodnotíme lepšími čtyřmi smajlíky Smějící seSmějící seSmějící seSmějící se+

 

 Shrnutí:

+ poloha v historickém centru Tábora

+ parkování ve dvoře přímo u vchodu

+ bezbariérový pokoj včetně koupelny

+ výtečná gastronomie

+ vždy ochotný personál

+ pivní lázně, wellness

 

- nákladní výtah do restaurace (poměrně chladný v zimním období)

- wellness centrum ne všude úplně bezbariérové

- toaleta v bezbariérovém pokoji příliš blízko umyvadla 

 

Nádvoří hradu Kotnov Táborská malebná ulička

Náměstí Náměstí