Cestování bez bariér

Kategorie: EVROPA, Ubytování

Alta Hostel (Riga)

Alta Hostel (Riga)

Zpět na článek

Alta Hostel

(mapa umístění zde)

Alta Hostel je jedna z levnějších variant ubytování, které leží poblíž historického centra Rigy. Hostel je součástí areálu skladových prostor, hnedka naproti Central marketu, kde lze koupit jakékoliv potraviny.

Parkování před hostelem vyjde draho od 08:00 do 17:00 hod. 2 eura/1hod. a následně každou započatou hodinu 2,5 eura. Od 17:00 hod. do 08:00 hod. je účtováno 3 eura/1hod. Z poplatku jsou vyjmuti pouze hendikepovaní. Z parkovacího místa jsou nájezdy na chodník, který vede k hostelu.

Vstup do hostelu na recepci z ulice je opatřen dvěma cca 70 cm širokými dveřmi s nízkým prahem. Samotný hostel je třípatrový s výtahem o rozměru cca 95 x 95 cm. K pokojům od výtahu vede dlážděná chodba o šířce 150 cm.

Čtyřlůžkový pokoj, který jsme měli k dispozici, byl prostorný a čistý. Velkým problémem zde byla koupelna se záchodem o rozměrech 2,3 m x 1,55 m. Do koupelny se záchodem se vstupovalo dveřmi (60 cm), naproti dveřím ve vzdálenosti 60 cm byl umístěn rohový sprchový kout o rozměru 85 x 85 cm s hranou o výšce 10 cm a šířce 10 cm. Sprchový kout byl bez madel a sedátka pro hendikepované. Zhruba 42 cm vlevo od sprchového koutu bylo umístěné umyvadlo (42 cm široké) a dále vlevo v rohu cca 21 cm od umyvadla toaleta. Protější zeď byla od toalety vzdálena 75 cm. Kvůli rohu sprchového koutu se vozíčkář sám na toaletu nedostal.  Viz obr. s rozměry

U vstupu do výtahu (u recepce) byla společná toaleta pro hendikepované i nehendikepované lidi. Toaleta byla sice prostorná, ale špinavá. Byla vybavená vrklavými madly, která se nedala zvednout. Posledním nedostatkem byly slabé pokojové zdi, přes které byl slyšet veškerý hluk z vedlejšího pokoje.

Hostel disponuje wifi zdarma a společnou kuchyňkou s televizorem. Velkým plusem je umístění hostelu a cena, která se pohybovala pro 4 osoby na čtyři dny okolo 4.000,- Kč. Hostel je tedy pravým místem pro baťůžkáře a cestovatele s nízkým rozpočtem. My jsme byli s ubytováním spokojeni a hodnotili bychom ho Usmívající seUsmívající seUsmívající seUsmívající se z pěti.