Cestování bez bariér

Kategorie: ČESKÁ REPUBLIKA, Ubytování

Český Krumlov - pension Rosa

Český Krumlov - pension Rosa

Český Krumlov                          Pension Rosa 

Pension Rosa je klidné ubytování před branami historického centra města. Uvnitř ubikace je limitovaný počet parkovacích míst, proto je lepší se předem o dostupnosti informovat. Ubytování bylo na stránkách www.booking.com označené jako bezbariérové, nicméně tomu ve skutečnosti až tak nebylo. Do ubytování jsme ale dopředu volali, takže jsme věděli, že ubytování zcela bezbariérové nebude. Doporučujeme tedy, pokud si chcete být jistí, si informaci o bezbariérovosti a vybavení vždy dopředu ověřit.

Do přízemního pokoje, který nám byl poskytnut a byl tu jediný, jsme museli překonat práh, což by až tak nevadilo. Samotný pokoj byl poměrně malý a mezi postelí a boční zdí byl tak malý prostor, že jsme se tam s naším vozíkem o šířce 60 cm sotva dostali. Toaleta se sprchovým koutem byla na konci vstupní chodby, kde taktéž nebylo moc místa. Vybavení pokoje bylo jen to nejnutnější: televize, stoleček a šatní skříň.

Na snídani jsme se dostávali po dvorku do vedlejšího vchodu, kde nás u vstupu opět čekal práh. V restauraci jsme se dostali pouze do jedné části, protože do další místnosti vedly schody. To nám ale nevadilo, stačila nám bohatě první část, kde se snídaně servírovala. Samotná restaurace má krásný sklepní design s vystupujícími kameny, dřevěnými stoly a lavicemi. Snídaně podávaná formou bufetu byla naprosto dostačující.

Závěrem bychom k ubytování chtěli uvést, že je přesným odrazem toho, jak je občas vnímána bezbariérovost. Skutečnost, že restaurace nebo pokoj je v přízemí, pořád neznamená, že se jedná o bezbariérový objekt. U našeho pokoje by totiž stačilo na úkor vstupní dlouhé a úzké chodby změnit příčky tak, aby se zvětšil pokoj i záchod. Připevnit madla na toaletu a do sprchového koutu. Ubytování tedy nelze hodnotit jako bezbariérové a udělujeme tedy jen Smějící seSmějící se z pěti.

Pension Rosa - vchod z ulice Pension Rosa - restaurace

Vnitřní parkoviště Pensionu Rosa

 

 

Celkové shrnutí:

+ poloha

+ uzavřené parkoviště

+ klidné ubytování

+ snídaně v ceně

 

- malý pokoj

- malá toaleta

- není bezbariérové