Cestování bez bariér

Kategorie: Měsíc v USA, Ubytování

Riverside Tower Hotel, Manhattan - New York

Riverside Tower Hotel, Manhattan - New York

zpět na článek                              Riverside Tower Hotel, Manhattan (mapa)

 

Považuje se za bezbariérové ubytování. Bohužel tomu tak není. K hlavním hotelovým dveřím se musí sejít dva schody a za hlavními dveřmi další dva schody. Jediný bezbariérový vstup do hotelu je prostřednictvím hotelové kavárny, která se na večer zavírá a recepční od ní nemá klíče. Co by se dalo na hotelu vzít jako bezbariérové je cesta z recepce k samotným pokojům. Sem se pohodlně dostanete dvěma výtahy. Pokud jej chytnete. Jsou totiž v neustálém provozu a pořád s nimi někdo jezdí.

Samotné pokoje byly čisté, ale velmi, velmi malé. S naším vozíčkem (o šíři 60 cm) jsme se sem sotva vešli a na každou trasu z pokoje do koupelny a toaletu si museli stanovit jízdní řád. Jinak jsme si koledovali o pokojovou zácpu. Koupelna a toaleta byla spojena s druhým pokojem, ve kterém naštěstí bydleli naši spolucestující. Říct o koupelně, že byla malá, je slabé slovo. Byla neskutečně prťavá. Sotva se sem vešel normální člověk, natož vozíčkář. Pokoj byl vybaven klimatizací a wifi připojením k internetu.

Poblíž hotelu nebyla žádná bezbariérová stanice metra. Pokaždé jsme museli vystoupit o dvě zastávky dřív a zbytek dojít pěšky (hold pešek). S bezbariérovostí nemá hotel nic společného. Hotel je vzorný příklad neinformovanosti co vlastně bezbariérovost znamená. Pokud jste ale dobrodružné povahy, bude vám bohatě stačit. My bychom jej hodnotili na Smějící se z pěti.

 

Hodnocení: 

+ poloha na Manhattanu

+ cena

+ kavárna

+ místo není hlučné

+ pěkný výhled z některých pokojů

- malé nevybavené pokoje

- prťavá koupelna

- není plně bezbariérové