Cestování bez bariér

Kategorie: Ubytování, Peking - Beijing

Hotel Jingtailong

Hotel Jingtailong

Peking - Beijing          ubytování: Hotel Jingtailong     (mapa umístění zde)

 

Dnes se hotel jmenuje Beijing GLIVE Qianmen Hotel a podle fotek co jsou na booking.com vypadají jeho prostory stejně jako při naší návštěvě. Je možné, že nový název přinesl i nějaké novinky o kterých nevíme. Proto berte recenzi s rezervou. Vstup do hotelu je bezbariérový, pokoje jsou dostupné výtahy, přes ulici je bezbariérová zastávka metra (od hotelu cca 300 m).

 

Z prostorného hotelového pokoje jsme byli přímo ohromeni a to hlavně díky prosklené vyhlídce na Peking, která pokoj opticky zvětšovala a provzdušňovala. Stejné to bylo s toaletou se sprchovým koutem. Vybavení pokoje pro nás bylo dostačující (klimatizace, TV s hollywoodskými filmy, lednička, trezor, připojení Wifi).

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Nevíme, jestli nám byl dle objednávky poskytnut bezbariérový pokoj, ale jestli ano, tak měl ve sprchovém koutě a na toaletě značné nedostatky. Chyběli tu totiž veškerá madla s koupací židličkou. Nicméně jsme neváhali a o plastovou židličku požádali. Buď nám personál nerozuměl, nebo žádnou židli prostě neměli, ale odpověď byla, že nic takového nemají. Nu co, poradili jsme si po svém a se vší elegancí. Popadli jsme velkou těžkou koženou židli, která byla součástí pokoje a vrazili ji do sprcháče. Problém se sprchovou židlí vyřešen. Kdo se může pochlubit, že se mohl na dovolené sprchovat na kožené sedačce. Smějící se

Jeden problém jsme vyřešili a náhle se objevil druhý. Málo kdo by čekal, že na hotelu bude řešit problém nedostatku toaletního papíru. Pokaždé nám uklízečka dala toaletní papír tak na dvě otočky role a pak konečná. V den příjezdu nás to nijak nepřekvapilo. Prostě uklízečka zapomněla toaleťák doplnit. Druhý den nám to už bylo divný, že máme stejný příděl jako předešlý den. Řešení bylo snadné. Neobtěžovali jsme nikoho žádnými stížnostmi či požadavky. Asi by to ani nemělo cenu. Pro toaleťák jsme si zašli přímo na toaletu v hotelové restauraci a v pokoji si vytvořili železnou zásobu. Smějící se

 

Snídaně – byly velmi bohaté podávané ve stylu bufetu. Z převážné části se skládala z čínské kuchyně, a to od teplých pokrmů až po studené, sladké, ovocné nebo zeleninové mísy. A někdy když jsme byli dosti rychlí, bylo i suši. K dispozici byl běžný příbor nebo jídelní hůlky. K pití byla podávaná káva, čaj, džus a mléko.

 Popis sprchového koutu s toaletou

Zem toalety se sprchovým koutem je vyspádovaná směrem pod umyvadlo do kanálku. Šířka vstupních dveří je 80 cm, které se otevírají dovnitř. Zde jsme si všimli nedomyšlenosti provedení dveří, které jsou při plném otevření vzdáleny 21 cm od toalety. Výška toalety je okolo 42 cm, po pravé straně na zemi ve vzdálenosti 48 cm byl umístěn prach oddělující sprchový koutu, po levé straně byla ve vzdálenosti 37 cm umístěna skleněná zástěna. Toaleta nebyla vybavena žádnými madly. Ve vzdálenosti 126 cm (95 cm od vstupních dveří) je vzdálené umyvadlo, které je umístěné ve výšce 78 cm. Umyvadlo je zasazeno do 21 cm širokého soklu. Pod umyvadlem je prostor od země ke spodní hraně soklu 57 cm, hloubka 57 cm a šířka 115 cm. Samotný prostor umyvadla je o šířce 115 cm, hloubce 57 cm. Baterie umyvadla je vzdálena od hrany soklu ve vzdálenosti 50 cm. Sprchový kout byl bez pomocných madel a sedátka pro invalidy. Sprchový kout je oddělen prahem, který byl vysoký 2 cm, široký 8 cm a vedl po celé délce sprchového koutu (190 cm). Šířka sprchového koutu byla 90 cm, délka 190 cm. Ve výšce 126 cm od země je umístěna sprcha a ve výšce 100 cm od země baterie.