Cestování bez bariér

Kategorie: Peking - Beijing

Krásný, klidný a nekonečný park Chrámu nebes a tržnice drahých kamenů a perel Chung-čchiao (Pondělí)

Krásný, klidný a nekonečný park Chrámu nebes a tržnice drahých kamenů a perel Chung-čchiao (Pondělí)

 Lehká obtížnost Doprovod

Park Chrámu nebes       Tržnice: Chung-čchiao

Park Chrámu nebes– Tian tan gong yuan – Temple of Heaven park (mapa) – je největší chrámový komplex, ve kterém se nachází stěna ozvěn, dlouhá chodba, Chrám nebes, Chrám úrody a hojnosti a Oltář nebes.

 

Leží v části Pekingu Zhushikou Ciqikou. Do komplexu se vchází čtyřmi vchody a to ze severu, východu, jihu a západu. Cena vstupu je 34 Juanů za osobu + 90 Juanů za elektronického průvodce v českém znění (40 půjčovné a 50 vratná záloha 2016). Lze si koupit i samotný vstup do parku bez možnosti navštívení Chrámu nebes (15 Juanů/1 osoba, 2016). Celý park je přístupnější, klidnější a mnohonásobně větší než Zakázané město. Jsou zde poklidná zákoutí vhodná k odpočinku, ve kterých rostou staré stromy (Cypřiše). Oproti Zakázanému městu se tu budete mnohem lépe orientovat. 

Nejvíce jsme tu obdivovali Chrám úrody a hojnosti (Čchin-jen-tien), kde se čínští vladaři modlili za bohatou sklizeň. Tato třístupňová kruhová stavba s modře glazovanými taškami na střeše je považována za nejhezčí stavbu parku. Chrám dosahuje výšky 37,5 m a je vrcholem čínské architektury, techniky a umění, kdy při stavbě nebylo použito žádného hřebíku.

 

  

Tržnice Chung-čchiao (Hong-qiao Shichang denně od 8:30 – 19:00) - mapa – je šesti patrový obchodní dům, kde se prodává a kupuje snad úplně všechno. My jsme obchodní dům navštívili z jednoho prostého důvodu. A to kvůli třetímu patru, které se věnuje prodeji perel a drahých kamenů. Z celého Pekingu je toto místo nejlepší k jejich nákupu. I přesto zde musíte bohužel dávat pozor na imitace a nekvalitní kousky, které se můžou vyskytnout kdekoliv. Někteří prodejci před vašimi oči seškrabávají povrch perel, čímž dokazují, že se nejedná o nabarvený korálek. Bohužel ani to není úplně dokonalý důkaz pravosti. Jak to tak na čínských tržnicích bývá, tak ani zde není výjimkou, že ceny jsou velmi nadsazené a vy musíte být připraveni na nekompromisní smlouvání. My jsme si například cenu jídelních hůlek z 90 Juanů srazili na 20 Juanů. A když už tu budete, zavítejte do pátého patra, odkud je nádherný výhled na celý Chrámu nebes.